ANA SPONSOR

ALTIN SPONSORLAR

GÜMÜŞ SPONSOR

DUYURULAR

42. Ulusal Kurultay valortv.net üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

KURULTAYA KALAN SÜRE

TPRECD 42. Ulusal Kurultayı ValörTv üzerinden yayına başlamıştır.

BİLİMSEL PROGRAM


22 Ekim 2020, Perşembe
10:00-11:30 KURS-1: YÜZ VE BOYUNDA İP UYGULAMALARI KURSU
Moderatörler: Gülsüm Tetik, Alparslan Topçu
10:00-10:15 Yağ enjeksiyonu ve kombine ip uygulamaları Zafer Atakan
10:15-10:30 Kaş ve orta yüz ip askı teknikleri Naci Çelik
10:30-10:45 Alt yüzde eriyen ve erimeyen iplerin kombine kullanımı Aydın Saray
10:45-11:00 Gıdıda ip askı teknikleri ve liposuction kombinasyonu Cem Payaslı
11:00-11:15 Erimeyen iplerle yüz ve boyun şekillendirme yöntemleri Gülsüm Tetik
11:15-11:30 Tartışma
11:30-11:40 ARA
11:40-14:20 KURS–2: RİNOPLASTİ KURSU
Moderatörler: Selahattin Özmen, Hakan Şirinoğlu
11:40-11:55 Posterior soft triangle Ozan Bitik
11:55-12:10 Ciddi septal deviyasyonlar Ahmet Seyhan
12:10-12:25 Yatık burunda let down uygulamaları Salih Emre Üregen
12:25-12:40 Primer kapalı rinoplasti kişisel yaklaşımım Erol Benlier
12:40-12:55 Tip rinoplasti Erhan Eryılmaz
13:10-13:25 Sekonder rinoplastide algoritma: Temel prensipler İsmail Kuran
13:25-13:40 Sekonder rinoplasti Selahattin Özmen
13:40-13:55 Eğri burun ve tedavisi Haldun Kamburoğlu
13:55-14:10 Rinoplastide mikromotor ve piezomotor kullanımı Yiğit Tiftikçioğlu
14:10-14:20 Tartışma
14:20-14:30 ARA
14:30-15:30 UYDU SEMPOZYUMU / MENTOR
Meme büyütmede Mentor MemoryGel Xtra avantajları: Ne zaman, kime, nasıl? Reha Yavuzer
15:30-15:40 ARA
15:40-17:10 KURS–3: SAÇ EKİM KURSU
Moderatörler: Derya Özçelik, Zekeriya Kul
15:40-15:55 Verici sahanın effektif kullanımı ve uygun tekniğin seçilmesi (FUT/FUE, FUT+FUE) İlker Apaydın
15:55-16:10 Kaş, sakal ve bıyık ekimi Derya Özçelik
16:10-16:25 Saç ekiminde ‘needle-place’ tekniği Zekeriya Kul
16:25-16:40 Yanık skarlı alana saç ekimi Sacit Karademir
16:40-16:55 Saç ekiminde komplikasyonlar İlhan Serdaroğlu
16:55-17:10 Tartışma
17:10-17:20 ARA
17:20-18:50 KURS–4: MEME REKONSTRÜKSİYONU KURSU
Moderatörler: Burcu Çelet Özden, Sinem Çiloğlu
17:20-17:35 Meme onkolojisi ve onarımı : Onkolojik tanı onarıma nasıl etki eder? Ümit Uğurlu
17:35-17:50 İmplant temelli onarımlarda  iki seanslı  yaklaşım Zeynep Sevim
17:50-18:05 Doğrudan implant ile meme onarımı Işıl Akgün Demir
18:05-18:20 Radyoterapinin implant temelli onarımlara etkisi ve çıkabilecek sorunlarla başetme yolları Şükrü Yazar
18:20-18:35 İmplant temelli onarımlarda olası sorunlar ve çözüm stratejileri Gökhan Temiz
18:35-18:50 Tartışma
18:50-20:00 ARA
20:00-21:00 AÇILIŞ
TPRECD Bilimsel İşler Sorumlusu Prof. Dr. Şükrü Yazar
TPRECD Başkanı Prof. Dr. Sühan Ayhan
Plastik Cerrahi Eğitim ve Gelişim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Cemal Şenyuva
ISAPS Başkanı Prof. Dr. Nazım Çerkeş
Yeterlik Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cenk Demirdöver
21:00-21:10 ARA
21:10-22:30 OTURUM–1: CERRAHİ OLMAYAN UYGULAMALAR
Moderatörler: Osman Şenel, Ulvi Güner
21:10-21:20 Orta yüz dolgu uygulamaları İsmail Küçüker
21:20-21:30 Alt yüz dolgu uygulamaları Onur Çukurluoğlu
21:30-21:40 Burun dolgusu uygulamaları ve komplikasyon yönetimi Mehmet Gencer
21:40-21:50 Hyaluronik asit dışı dolgu uygulamaları Serdar Bora Bayraktaroğlu
21:50-22:00 Yüz bölgesi botilinum toksin uygulamaları ve uygulamada dikkat edilecek önemli noktalar Ebru Şen Meriç
Sözlü Bildiriler
22:00-22:06 SB 01 - Ultrasonik kavitasyon ve kryolipolizin abdominal yağ dokusuna etkisi: In-vitro ve in-vivo araştırma
Ali Gökkaya
22:06-22:12 SB 02 - İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Tarafından Estetik Cerrahi ve Minimal İnvazif İşlemlerde Tıbbi Uygulama Hatası İddiasıyla Başvuran Olgular İçin Düzenlenmiş Raporların Değerlendirilmesi
Ahmet Faruk Yücel, Cüneyt Destan Cenger, Birgül Tüzün, Rifat Atilla Arıncı
22:12-22:30 Tartışma
23 Ekim 2020, Cuma
12:30-14:10 OTURUM–2: YANIK, YARA BAKIMI
Moderatörler: Atilla Çoruh, Ahmet Demir
12:30-12:40 Diyabetik ayakta serbest doku aktarımları Ayşe Aydan Köse
12:40-12:50 Nekrotizan yumuşak doku enfeksiyonları Ahmet Demir
12:50-13:00 Farklı endikasyonlarda kapalı insizyonel negatif basınçlı yara tedavisi uygulamaları Burak Özkan
13:00-13:10 Yanık travmasında cerrahi tedavinin zamanlaması ve cerrahi tedavi teknikleri Yalçın Yontar
Sözlü Bildiriler
13:10-13:16 SB 03 - Yanıkta Staz Zonunun Kurtarılmasında Udenafil'in Etkinliği
Alper Ural
13:16-13:22 SB 04 - Yanık Rekonstrüksiyonunda Perifasiyal Areolar Doku Greftlemesi Deneyimlerimiz
Burak Özkan, Abbas Albayati, Kadri Akıncı, Süleyman Savran, Nilgün Markal Ertaş
13:22-13:28 SB 05 - Kliniğimizde Kronik Yara Nedeniyle Yatan Hastaların Analizi
Fatma Nilay Tutak, Fatih Doğan
13:28-13:34 SB 06 - Yanık Sonrası Hipertrofik Skar Gelişen Çocuk Hastalarda Tedavi Algoritması
Hüsnü Hacı
13:34-13:40 SB 07 - Lateral sirkümfleks femoral arter sistemi üzerindeki pediküllü fleplerin çeşitliliğini kullanarak hastaların ihtiyacına göre onarım planlanması
Fuat Barış Bengür, Tahsin Oğuz Acartürk
13:40-13:46 SB 08 - Geniş orta hat sakral defekt onarımlarında süperior gluteal arter perforatör flebi: Pratik ve güvenli planlama metodu
Fuat Barış Bengür, Tamer Seyhan, Vasıl Ercüment Erbaş, Tahsin Oğuz Acartürk
13:46-14:10 Tartışma
14:10-14:30 ARA
14:30-15:30 UYDU SEMPOZYUMU / ALLERGAN
Juvéderm Uygulamalı Dolgu Eğitimi Ulvi Güner, Onur Çukurluoğlu
15:30-15:40 ARA
15:40-17:30 OTURUM–3: DUDAK DAMAK YARIĞI
Moderatörler: Yağmur Aydın, Mert Çalış
15:40-16:00 The unilateral cleft lip nasal deformity: Evidence based insights and a paradigm in its correction Raymond W. Tse
16:00-16:10 Damak onarımında fonksiyonel anatomi ve fonksiyonel damak onarımı Anıl Demiröz
16:10-16:20 Gerilimsiz damak yarığı onarımı için segmental kemik rezeksiyonu Ethem Güneren
16:20-16:30 Submüköz damak yarıklarında cerrahi tedavi Mert Çalış
16:30-16:40 Geniş damak fistüllerinin femoral kortikoperiosteal flep ile onarımı Osman Akdağ
16:40-16:45 Alveolar yarıklarda cerrahi onarım Erol Kozanoğlu
16:45-16:50 Alveolar yarıklarda ortodontik tedavi öncesi cerrahi Bora Edim Akalın
16:50-17:00 Dudak damak yarıklarında ortognatik cerrahi Nihal Durmuş Kocaaslan
Sözlü Bildiri
17:00-17:06 SB 09 - Tessier 30 alt yüz orta hat yarığında farklı bir tedavi seçeneği: Mini plakla onarım
Mehmet Dadacı, Majid İsmayılzade, Mehmet Emin Cem Yıldırım, Bilsev İnce
17:06-17:20 Tartışma
17:20-17:30 ARA
17:30-19:00 OTURUM–4: MEME REKONSTRÜKSİYONU
Moderatörler: Serhan Tuncer, Bülent Saçak
17:30-17:50 Making informed decisions about breast reconstruction Rene D. Largo
17:50-18:00 DİEP flebi için perforator seçimi Osman Kelahmetoğlu
18:00-18:10 Otolog meme rekonstrüksiyonlarında anastomoz tekniği ve vasküler problemlere çözümler Ersin Gür
18:10-18:20 Özdoku ile meme rekonstrüksiyonunda alternatif donör bölge: İç uyluk flepleri Zeynep Akdeniz
Sözlü Bildiriler
18:20-18:26 SB 10 - Metilen Mavisi ile Boyanmış Silikon İmplantlarda Kapsül Oluşumu. Deneysel Çalışma
Abbas Albayati, Burak Özkan, Alev Ok Atılgan, Tuğçe Şençelikel, Çağrı A Uysal, Nilgün M Ertaş
18:26-18:32 SB 11 - (166) Silikon İmplant ile Augmentasyon Mammoplasti Sonrası Gelişen Bilateral İnflamatuar Meme Kanseri; Olgu Sunumu
Ramazan Hakan Özcan, Başak Karasu, Halil İbrahim Kanlıkama
18:32-18:38 SB 13 - NAK Koruyucu Mastektomi Ve Eşzamanlı İmplant İle Rekonstruksiyon Yapılan Hastalarda Önceki Skara Bağlı Seçilen İnsizyonun Nekroz Gelişimi Üzerine Etkisi
Hasan Basri Çağlı, Haluk Vayvada, Adnan Menderes, Cenk Demirdöver, Süleyman Çakmak, Safa Eren Atalmış
18:38-19:00 Tartışma
19:00-20:00 ARA
20:00-21:00 UYDU SEMPOZYUMU / ETHICON
İyi iz sağlamak ve yara yeri enfeksiyonlarından kaçınmak için izlenecek yollar İsmail Kuran, Murat Topalan
21:00-21:10 ARA
21:10-21:40 KONURALP KONFERANSI
Moderatör: Özhan Çelebiler
Plastik Cerrahinin 50 Yıllık Evrimi Ayhan Numanoğlu
21:40-21:50 ARA
21:50-23:45 OTURUM–5: OBEZİTE CERRAHİSİ
KONFERANS
Moderatör: Murat Topalan
21:50-22:05 Optimizing results in abdominoplasty Ozan Sözer
22:05-22:20 Gluteal şekillendirme Ozan Sözer
22:20-22:30 ARA
22:30-23:45 AŞIRI KİLO KAYIPLARINDA VÜCUT ŞEKİLLENDİRME
Moderatörler: Murat Topalan, Ayşin Karasoy Yeşilada
22:30-22:40 Aşırı kilo kaybı sonrası üst beden şekillendirme Ayşin Karasoy Yeşilada
22:40-22:50 Uyluk germe ve kalça şekillendirme   Özay Özkaya
22:50-23:00 Postbariatrik vücut kontur cerrahisinde hataların önlenmesi Murat Topalan
Sözlü Bildiriler
23:00-23:06 SB 14 - Sıçanlarda random deri flebi yaşayabilirliğine sığla yağının etkisinin araştırılması
Adem Usta, Esin Avcı, Emel Kılınçarslan, Bahriye İnci Gökalan Kara
23:06-23:12 SB 15 - Geniş meningomyelosel defekti onarımında modifiye bipediküllü fasyokutan fleple ilgili deneyimlerimiz
Neşe Kurt Özkaya, Ali Rıza Erçöçen
23:12-23:18 SB 16 - Hiperbarik Oksijen Tedavisinin Değişen Boyutlardaki Kemik Grefti Viabilitesi Üzerine Etkisi
Mehmet Alkan, Erhan Sönmez
23:18-23:24 SB 17 - Fetal Plastik Cerrahi: Neredeyiz ve Neler Yapabiliriz
Hasan Büyükdoğan
23:24-23:30 SB 18 - Kısmi Kalınlıkta Alınan Greft Donör Sahasına Uygulanan Tritone Fort® Kremin 90 Günlük İyileşme Sürecinde Melanosit Sayısı Üzerine Etkisinin Araştırılması
Dudu Dilek Yavuz, Nermin Karahan, Turgut Ortak
23:30-23:45 Tartışma
24 Ekim 2020, Cumartesi
12:00-12:30 KONFERANS - HUKUKİ SORUNLAR
Moderatör: Atilla Arıncı
Hekimlerin cezai sorumlulukları Hakim Hasan Tahsin Gökcan / Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili
12:30-13:10 ARA
13:10-14:20 OTURUM–6: PLASTİK CERRAHİDE HUKUKİ SORUMLULUKLAR
Moderatörler: Atilla Arıncı, Nihal Durmuş Kocaaslan
13:10-13:25 Plastik ve rekonstrüktif cerrahide tazminat sorumluluğu Hakim Battal Yılmaz / Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Üyesi
13:25-13:40 Estetik sağlık turizmi hukuku Ayfer Uyanık / MEF Üni. Hukuk Fak. Milletlerarası Özel Hukuk AD Başkanı
13:40-13:55 Eser sözleşmesi Hakim Nejdet Şatır / Yargıtay 15. Hukuk Dairesi Onursal Üyesi
13:55-14:10 Hekimin aydınlatma yükümlülüğü ve aydınlatılmış onam Yener Ünver / Özyeğin Üni. Hukuk Fak. Ceza Hukuku Öğr. Üyesi
14:10-14:20 Tartışma
14:20-14:30 ARA
14:30-15:30 UYDU SEMPOZYUMU / POLYTECH & SANOVİS
Moderatör: Şükrü Yazar
Meme onarımında hafif meme implantlarının kullanımı Burcu Çelet Özden
15:30-15:40 ARA
15:40-17:10 OTURUM–7: KRANİOFASİYAL CERRAHİSİ / KRANİOFASİYALTÜMÖRLERİ SONRASI REKONSTRÜKSİYON
Moderatörler: Hakan Arslan, Halil İbrahim Canter
15:40-15:50 Kraniosinostoz cerrahisinde komplikasyonlar ve yönetimleri Gaye Filinte
15:50-16:00 Kraniyal kaide tümörlerine yaklaşım ve rekonstrüksiyon seçenekleri İbrahim Vargel
16:00-16:10 Kraniyofasiyal tümörlerine yaklaşım ve rekonstrüksiyon seçenekleri Bülent Saçak
16:10-16:20 Mandibula tümörlerine yaklaşım ve rekonstrüksiyon seçenekleri Kemal Fındıkçıoğlu
16:20-16:30 Maksilla tümörlerine yaklaşım ve rekonstrüksiyon seçenekleri Şükrü Yazar
Sözlü Bildiriler
16:30-16:36 SB 19 - Nazal ve Perinazal Defekt Rekonstrüksiyonunda Propellar Flep Sonuçlarımız
Özgür Turan, Mehmet Alkan, Batuhan Sert, Ersin Akşam
16:36-16:42 SB 20 - İleri Yaş Hasta Grubunda Alt Göz Kapağı Rekonstrüksiyonunda Etkin Bir Teknik: Tripier Flep Tekniğinin Geç Postoperatif Sonuçlarının Analizi
Burkay Akduman, Murat Kara, Koray Gürsoy, Uğur Koçer
16:42-16:48 SB 21 - Tam Kat Kranial Defektlerin Polimetilmetakrilat ile Onarımı
Tolga Aksan, Gökalp Silav, Muhammed Beşir Öztürk, Mithat Akan
16:48-16:54 SB 22 - 169 olguda mandibula fraktürlerinin analizi: Ankara Numune Deneyimi
Çağdaş Duru, Ömercan Yağız Öksüz, Okan Acicbe, Mert Şen, Atakan Baş, Burak Yaşar, Melih Çakaroğlu, İpek Allı, Bora Özkale, Arda Kavas
16:54-17:00 SB 23 - Serbest Radial Önkol Flebiyle Septokolumellar Rekonstrüksiyon
Emrah Kağan Yaşar, Can İlker Demir, Yusuf Alper Aytaç, Murat Şahin Alagöz
17:00-17:10 Tartışma
17:10-17:20 ARA
17:20-19:10 OTURUM–8: EL CERRAHİSİNDE NADİR KONUŞULANLAR
Moderatörler: Murat Sinan Engin, Ayşe Şencan
17:20-17:40 Treatment of four frequent congenital upper limb malformations: Thumb hypo - and aplasia, radial clubhand, congenital contractures, symbrachydactyly Wiebke Hülsemann
17:40-17:50 Nadir görülen tuzak nöropatiler Ömer Berköz
17:50-18:00 Tırnak rekonstrüksiyonu Murat Sinan Engin
18:00-18:10 Karpal kırıklar Hasan Utkan Aydın
18:10-18:20 Ağır hasarlı ekstremite yaralanmalarında el bileği sorunları Fatih Kabakaş
18:20-18:30 Başparmak karpometakarpal eklem hastalıkları İsmail Bülent Özçelik
18:30-18:40 Tendon onarımı sonrası: Tenoliz ve eklem hareket açıklığı sorunları Ahmet Biçer
Sözlü Bildiriler
18:40-18:46 SB 24 - Pulpa ve Parmak Ucu Defektlerinin Digital Arter Perforatör Flebi(DAPF) ile Rekonstrüksiyonu
Alper Ural
18:46-18:52 SB 25 - Zon 2 fleksör tendon onarımlarında A4 pulleyin serbestlenmesi ve sonuçları
Nesibe Sinem Çiloğlu, Semih Yıldız, Mahmut Kılıç, Barış Çin, Kıvanç Emre Davun
18:52-18:58 SB 26 - Median Sinir Bası Semptomlarına Neden Olan Ters Palmaris Longus Kası: Olgu Sunumu ve Literatür Taraması
Can İlker Demir, Emrah Kağan Yaşar, Buket Dursun, Murat Şahin Alagöz
18:58-19:10 Tartışma
19:10- 20:00 ARA
20:00-20:30 BORÇBAKAN KONFERANSI
Moderatör: Sühan Ayhan
Covid-19 ve geleceğimiz Esin Şenol
20:30-20:40 ARA
20:40-22:30 OTURUM–9: DERİ KANSERLERİ
Moderatörler: Tonguç İşken, Ahmet Demir
20:40-20:50 Dünden bugüne melanom Sıdıka Kurul
20:50-21:10 SLN biopsy in melanoma Rado Zic
21:10-21:20 Nonmelanositik deri kanserlerinde SLN biopsisi Cenk Demirdöver
21:20-21:30 Deri kanserlerinde cerrahi dışı tedavi Zeynep Güç
21:30-21:40 Düşük yerçekimli ortamlarda deri kanserlerinin davranışı Ahmet Demir
Sözlü Bildiriler
21:40-21:46 SB 27 - Burun cildi defektlerinin rekonstrüksiyonunda alternatif bir teknik: dondurma koni flebi
Barış Altaylı, Enver Arpacı
21:46-21:52 SB 28 - Derinin Adneksiyal Tümörleri, 2015 - 2020 Yılları Arasında Opere Edilen 47 Hastanın Retrospektif Analizi
Özlem Çolak, Burak Yılmaz, Selman Taşkın, Tuğçe Yasak, İlker Üsçetin
21:52-21:58 SB 29 - Primer Kutanöz Leiomyosarkom Tanılı Hastalarda Klinik Deneyimlerimiz
Hüseyin Emre Ulukaya, Cenk Demirdöver, Adnan Menderes, Süleyman Çakmak, Hasan Basri Çağlı, Safa Eren Atalmış
21:58-22:04 SB 30 - 2015-2019 Yılları Arasında Nevüs Eksizyonu Yapılan 1382 Hastanın Patoloji Sonuçlarının Değerlendirilmesi ve Retrospektif Analizi
Özlem Çolak, Zeynep Öykü Gürel, Tuğçe Yasak, Selman Taşkın, İlker Üsçetin
22:04-22:10 SB 31 - Malign Melanom’da Sentinel Lenf Nodu Biyopsi Sensitivite ve Spesifitesi: Güncel Klinik Tecrübelerimiz
Mehmet Emre Yeğin, Ersin Gür, Ege Topaloğlu, Yiğit Özer Tiftikçioğlu, Tahir Gürler
22:10-22:30 Tartışma
25 Ekim 2020, Pazar
10:30-11:50 OTURUM–10: KÖK HÜCRE VE HÜCRE TEDAVİLERİ
Moderatörler: İbrahim Vargel, Mustafa Keskin
10:30-10:40 Hücresel tedavilerde kombine uygulamalar Zekeriya Tosun
10:40-10:50 Temporomandibuler eklem rahatsızlıklarının biyomekaniği Ufuk Emekli
10:50-11:00 Mekanik yolla stromal hücre eldesi ve uygulaması Eray Copçu
11:00-11:10 Temporomandibuler eklemin travmatik deformitelerinin rekonstrüksiyonu Cenk Demirdöver
11:10-11:20 Temparomandibuler eklem disfonksiyonlarında biyomekanik etkiler Arda Küçükgüven
Sözlü Bildiriler
11:20-11:26 SB 32 - Preauriküler-Retroparotid Yaklaşımla Açık Redüksiyon İnternal Fiksasyon İle Tedavi Edilen Kondil Kırıklarının İncelenmesi
Cenk Demirdöver, Hasan Basri Çağlı, Mustafa Yılmaz, Süleyman Çakmak, Hüseyin Emre Ulukaya, Safa Eren Atalmış
11:26-11:32 SB 33 - PRP Uygulamasında Yeni Bakış Açısı: Allojenik PRP ve Amaca Yönelik İdeal Donör Arayışı
Serkan Kaya, Nesibe Sinem Çiloğlu, Barış Çin, Pembe Gül Güneş
11:32-11:50 Tartışma
11:50-12:20 ARA
12:20-14:20 OTURUM–11: ALT EKSTREMİTE CERRAHİSİ
12:20-12:40 KONFERANS
Moderatörler: Arif Türkmen, Burak Sercan Erçin
Lower Limb Reconstruction Pedro Cavadas
12:40-12:50 ARA
Moderatörler: Uğur Anıl Bingöl, Bilsev İnce
12:50-13:00 Cruris bölgesindeki doku defektlerinde akut subakut ve kronik dönem yaklaşımlar Selman Altuntaş
13:00-13:10 Alt ekstremite rekonstrüksiyonunda perforatör fleplerin kullanımı Anıl Demiröz
13:10-13:20 Scip flepler ile alt ekstremitede cilt defektlerin onarımı Mehmet Altıparmak
13:20-13:30 Kimerik scip fleplerim distal alt ekstremitede kullanımı Dağhan Dağdelen
13:30-13:40 Mikrocerrahi yapılamayan alt ekstremite defektlerinde rekonstrüksiyon seçenekleri Fatma Bilgen
13:40-13:50 Onkolojik cerrahi sonrası yumuşak dokunun mikrocerrahi rekontrüksiyonu Melekber Çavuş Özkan
Sözlü Bildiriler
13:50-13:56 SB 34 - Coupler Cihazı ve Dikiş ile Yapılan Anastomozlarda Venöz Tromboemboli Oranlarının Karşılaştırılması
Cem Aydın, Zeynep Deniz Akdeniz, Melekber Çavuş Özkan, Bülent Saçak, Mehmet Bayramiçli
13:56-14:02 SB 35 - Alt ekstremite rekonstrüksiyonunda serbest fasiyokutan flepler, serbest kas flepleri ve lokal perforatör fleplerin osteomyelit üzerine etkilerinin karşılaştırılması
Göktekin Tenekeci, Ali Cem Oktay, Baver Acaban, Şakir Ünal, Alper Sarı, Yunus Emre Gökçe
14:02-14:08 SB 36 - Pediatrik hastalarda serbest flep ile rekonstrüksiyonun güvenilirliği
Göktekin Tenekeci, M. Baver Acaban, Şakir Ünal, Alper Sarı, Yavuz Başterzi, Yavuz Demir, Ferit Demirkan
14:08-14:20 Tartışma
14:20-14:30 ARA
14:30-15:30 UYDU SEMPOZYUMU / MOTİVA
Moderatör: Akın Yücel
My evolution in breast surgery Dennis Hammond
15:30-15:40 ARA
15:40-17:40 OTURUM–12: ISPRES PANELİ
Moderatörler: İbrahim Vargel, Cenk Demirdöver
15:40-16:30 How to use fat for breast enhancement and restoration Kotaro Yoshimura
16:30-17:00 New Trend in Breast Augmentation with Fat Grafting Amin Kalaaji
17:00-17:30 Selecting Graft Size and Precision in Injection Without Enzymes or Centrifuge in Fat Grafting Brian Kinney
17:30-17:40 Tartışma
17:40-17:50 ARA
17:50-19:30 OTURUM–13: MAMMOPLASTİ
Moderatörler: Reha Yavuzer, Naci Çelik
17:50-18:10 Augmentation mastopexy Jacques Van Der Meulen
18:10-18:20 Augmentasyon mastopekside asimetrik olgulara yaklaşım İsmail Kuran
18:20-18:30 Augmentasyon mammoplastide komplikasyondan kaçınma yolları Selahattin Özmen
18:30-18:40 Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatlarında karar verme süreci ve cerrahi yöntem Akın Yücel
18:40-18:50 Vertikal mammoplasti Ahmet Seyhan
Sözlü Bildiriler
18:50-18:56 SB 37 - Midvault Restorasyonunda Alternatif Bir Yöntem: “T-Splay Greft” (TSG)
Emin Kapı, Can Kopal
18:56-19:02 SB 38 - Sekonder Augmentasyon-Mastopeksi vakalarında Ribeiro flep ile Inframammary Fold(IMF) fiksasyonu
Mehmet Can Şakı
19:02-19:08 SB 39 - Ülkemizde Beğenilen Nazal Rotasyon Açısı
Alper Derviş, Musa Burak Çatalkaya, Ersin Akşam
19:08-19:14 SB 40 - Vertikal Uyluk Germede ‘Anchor L Liposculpture’ Tekniği ile Komplikasyonları Azaltmak Mümkün Mü?
Özay Özkaya, Tuğçe Yasak
19:14-19:20 SB 41 - Transkonjonktival alt blefaroplastide yağ yastıkçıkları transpozisyonu ve eksizyon ile birlikte yağ grefti uygulamasının tear through deformitesi açısından karşılaştırılması
Özlem Çolak, Harun Erbek, Tuğçe Yasak, Selman Taşkın, Mert Canlı, Semih Tiber Menteşe, İlker Üsçetin
19:20-19:30 Tartışma
19:30-20:00 ARA
20:00-20:30 KONFERANS
Moderatör: Akın Yücel
Using social media and IT platforms to share knowledge JP Hong
20:30-20:40 ARA
20:40-22:30 OTURUM–14: MEDYA VE HALKLA İLİŞKİLER
20:40-21:20 TPRECD 2020 KURUMSAL KİMLİK VE STRATEJİ TANITIMI Sühan Ayhan, Erdem Aksoy
PLASTİK CERRAHİDE YENİ MEDYA / SORUNLAR
Moderatörler: Akın Yücel, Sühan Ayhan
21:20-21:30 Bir iletişimci gözüyle sağlık alanında yeni medyada yaşanan sorunlar Deniz Sezgin / Ankara Üniv. İletişim Fak., Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Reklamcılık ve Tanıtım AD
21:30-21:40 Hekimler için itibar yönetimi ve konumlandırma Aslı Delikara / Turuncu İletişim
21:40-21:50 Sağlık alanında sosyal medya tanıtım kuralları ve reklam kurulu uygulamaları Hakan Giritlioğlu / Reklam Kurulu / TTB Temsilcisi
21:50-22:00 Hekimler ve Medya İletişimi Yeşim Sert Karaaslan / Anadolu Ajansı
22:00-22:10 Sağlık turizminde sosyal medyanın yeri ve gücü Zafer Atakan
22:10-22:20 Yeni medyada tanıtım - yasaklamalı mı, yoksa yol mu göstermeli? Sühan Ayhan
22:20-22:30 Tartışma
22:30-22:45 Kapanış